WYDARZENIA towarzyszące

Nieodzowną częścią ITM Polska są wydarzenia towarzyszące, które przyjmując formę konferencji, seminariów, warsztatów i pokazów edukują uczestników targów.

Prezentowane podczas nich tematy i sposób realizacji, to wypadkowa tendencji, jakie obecnie panują na rynku, ale przede wszystkim potrzeb, żądnych wiedzy klientów. Wydarzenia towarzyszące stanowią także doskonały sposób na promocję targów i poszczególnych salonów, pozwalają na budowanie pozycji eksperta, ale także dają niepowtarzalną okazja do spotkań i budowania relacji z klientami.

W tym roku kontynuujemy dobrą praktykę edukowania uczestników ITM Polska i współpracę z organizacjami oraz redakcjami branżowymi, które od lat współtworzą z nami merytoryczną oprawę targów.

 

tsp_logo.jpg


TechnoSteel Poland - INNOWACJE W BRANŻY STALOWEJ

Organizator: AML Press
Termin: 6 czerwca 2018 r.
Opis:
TechnoSteel Poland to m.in. możliwość spotkania w jednym miejscu dostawców stali, ich odbiorców oraz przedstawicieli firm z otocznia biznesowego, zapoznania się z nowymi zastosowaniami stali, a także innowacjami w zakresie technologii, jak i strategii biznesowych – wylicza Andrzej Michalski-Stępkowski, właściciel Wydawnictwa Prasowego AML Press, organizatora wydarzenia.

Więcej: www.itm-polska.pl


not_beznazwy.pngXV Forum Inżynierskie

Technika w Recyklingu

Organizator: Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.
Termin: 5 czerwca 2018 r.
Opis:
Na XV Forum Inżynierskim pokazane zostaną praktyczne działania w zagospodarowaniu odpadów w polskiej gospodarce. Zaprezentujemy także innowacyjne technologie recyklingu, pozwalające na efektywne odzyskiwanie surowców i materiałów do ponownego ich wykorzystania a także skuteczną współpracę polskich przedsiębiorców z jednostkami naukowymi i badawczymi w tej dziedzinie. Przedstawione zostaną nowe wyzwania dla polskiej gospodarki i nauki, wynikające z obowiązujących przepisów prawa oraz dyrektyw Unii Europejskiej. Wskazane zostaną też źródła pozyskania środków wsparcia na dalsze badania naukowe i wdrożenia nowoczesnych technologii, metod i systemów, prowadzących do gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

Więcej: www.itm-polska.pl


kwadrat_mm_magazyn.jpg


MM Speakers Corner

Organizator: MM Magazyn Przemysłowy
Termin: 6 czerwca 2018 r.
Opis:
Jakie są najnowsze trendy w automatyce przemysłowej? W jaki sposób możemy komunikować się z maszynami? Jak zoptymalizować produkcję? Czy wdrażanie energooszczędnych technologii to tylko konieczność związana z coraz ostrzejszymi normami środowiskowymi, czy może czysty zysk dla przedsiębiorstwa? Jaka będzie rola człowieka w nowoczesnej fabryce? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tego wydarzenia.

Więcej: www.itm-polska.pl


lakiernictwo_logo.jpg

Poligon Umiejętności

Organizator: Lakiernictwo Przemysłowe
Termin: 5-8 czerwca 2018 r.
Opis:
Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne pokazy różnych systemów lakierniczych, a także możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach.

Więcej na: www.itm-polska.pl

logo_instytut_obrobki_plastycznej.jpg

Innowacje w zastosowaniach przemysłowych

Organizator: Instytut Obróbki Plastycznej w Poznaniu
Termin:
06.06.2018 r. (godz. 9.30–14.00)

Opis:
Seminarium po raz kolejny stanowi platformę bezpośredniego spotkania przedstawicieli nauki i przemysłu. Problematyka edycji 2018 seminarium obejmuje zagadnienia technologiczne i materiałowe obróbki plastycznej objętościowej (w tym walcowania), obróbki blach oraz maszyn, urządzeń i narzędzi, w powiązaniu z projektami, w których realizacji uczestniczy Instytut Obróbki Plastycznej.

Więcej: www.itm-polska.pl

metal.jpg


 

Druk 3D w medalu

Organizator: CD3D
Termin: 6
czerwca 2018 r.

Opis:
Podczas organizowanej konferencji wystąpią przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. Podczas wykładów zostanie przedstawionych wiele case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają.

Więcej: www.3dsolutions.mtp.pl

in4log.jpg

Ćwicz się w LEAN

Organizator: MEDIALOG
Termin: 5-8 czerwca 2018 r.

Opis:

Zasadniczym przesłaniem eventu In4Log jest chęć przekazania inwestorom ifnormacji, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu LEAN, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. Wiele z urządzeń nadaje się do tego doskonale, wystarczy je odpowiednio doposażyć i zastosować logikę eliminacji MUDA, czyli wszelkiego rodzaju marnotrawstwa.

Tegoroczne pokazy „Ćwiczeń z LEAN” odbędą się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych. Codzienne pokazy ćwiczeń odbędą się w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 5-8 czerwca 2018 roku, co pełną godzinę.

Więcej: www.modernlog.pl


rodo-logo-300x225.pngRODO – nowe zasady ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwie

Organizator:
Termin: 7 czerwca, godz. 11.00-11.45, Scena Aleja Lipowa

Opis:

Rozporządzenie (RODO) znacznie zmienia podejście do ochrony danych osobowych. Przetwarzanie danych takich jak monitoring, dane biometryczne czy identyfikacyjne będą podlegały nowym zasadom, a przetwarzanie danych osobowych pracowników czy też klientów będzie podlegało nowym standardom zabezpieczeń. Warto dowiedzieć się czego można się spodziewać po 25 maja. Praktyczne przedstawienie zagadnienia pozwoli na ocenę, jakie czynności powinny zostać podjęte w organizacji w celu skutecznej realizacji nowych obowiązków.

Więcej: www.itm-polska.pl
VII DZIEŃ MECHANIKA na Targach Innowacje – Technologie – Maszyny Polska

Organizator: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
Termin: 6 czerwca, godz. 10:00-16.00, Sala Niebieska

Opis:

6 czerwca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, podczas Targów ITM Polska, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich organizuje w Sali Niebieskiej po raz siódmy Dzień Mechanika. Zgodnie z intencją Zarządu Głównego SIMP przedsięwzięcie to obchodzone jest corocznie na pamiątkę zebrania konstytucyjnego powołującego Stowarzyszenie w dniu 28 czerwca 1926 r.

Więcej: www.itm-polska.pl

targi_italia.png

31 BI-MU 2018 - CYFROWA EPOKA OBRABIAREK DO METALU – Prezentacja targów BI-MU, Mediolan 9-13 października 2018

Organizatorzy:

ICE - Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich

Sekcja Promocji Handlu Ambasady Republiki Włoskiej

UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE Stowarzyszenie Włoskich Producentów Obrabiarek, Urządzeń i Automatyki

Termin: 6 czerwca 2018 godz.11:30- 13:30

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Prasowe, Pawilon 10

Opis: Konferencja prasowa na temat nowej odsłony najważniejszych targów obrabiarek do metalu we Włoszech BI-MU 2018, które odbędą się w Mediolanie w dniach 9-13 października 2018 w fieramilano Rho. Podczas 31edycji  targów BI-MU 2018 wystawcy zaprezentują ofertę obrabiarek do obróbki skrawaniem, do obróbki plastycznej, roboty, technologie automatyzacji, produkcji cyfrowej (digital manufacturing), technologie pomocnicze i wspomagające.

Więcej: www.itm-polska.pl

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni