Program wydarzeń - IV dzień targów

Interesuje Cię druk 3D? Poszukujesz rozwiązań z zakresu Przemysł 4.0? Weź udział w tematycznej ścieżce zwiedzania i obejrzyj wybrane produkty z przewodnikiem - poszerzysz swoją wiedzę i poznasz najnowsze rozwiązania.

Nowością tegorocznej edycji targów ITM Polska, MODERNLOG, 3D Solutions, FOCAST są dedykowane ścieżki zwiedzania po firmach zajmujących się drukiem 3D w przemyśle oraz posiadających urządzania, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Zwiedzanie z przewodnikiem odbyło się w czwartek, 7 czerwca o godz. 10 oraz godz. 13.00, a kolejne zaplanowano na ostatni dzień targów.

DWIE TEMATYCZNE ŚCIEŻKI ZWIEDZANIA - 8 czerwca

  • godz. 10.00 „Druku 3D w przemyśle”
  • godz. 13.00 „Na drodze do Przemysłu 4.0.”

Zbiórka na 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania, w Holu Wschodnim, przy szatanich

 

Założeniem „ścieżki” jest to, by zwiedzający pod pieczą wykwalifikowanych przewodników odwiedzili stoiska wybranych firm, których oferta produktowa zawiera najnowsze technologie dla zintegrowanego przemysłu. Do współpracy zaprosiliśmy wystawców, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny, urządzania, rozwiązania technologiczne i oprogramowanie działające zgodnie z ideą Przemysłu 4.0 oraz tych związanych z branżą druku 3D, producentów i dystrybutorów drukarek i skanerów 3D, dostarczających technologie obróbki powierzchni oraz usługodawców.

 

Skąd ten pomysł? Odpowiada Joanna Kucharska, dyrektor targów ITM Polska „Inteligentna fabryka, wirtualna rzeczywistość, Internet rzeczy - wszystkie te czynniki stały się już integralną częścią dzisiejszego przemysłu. Cyfryzacja i integracja procesów przemysłowych przeniosła się z wizji do rzeczywistości a czwarta rewolucja ruszyła pełną parą. Ta wycieczka przedstawi najnowsze technologie dla zintegrowanego przemysłu, oferując doskonałą okazję do zaprezentowania rozwiązań dla "samodzielnie zaprogramowanych" produktów, a także dla zindywidualizowanej masowej produkcji i maszyn, które mogą komunikować się ze sobą za pomocą czujników”.

Natomiast Mateusz Nowakowski, odpowiadający za targi 3D Solutions podkreśla, że „Targi Skanu i Druku 3D to unikalne przedsięwzięcie będące doskonałą okazją podjęcia współpracy biznesowej między dostawcami technologii druku 3D a odbiorcami produktów, które powstają w tej technologii - firmami, które myślą o implementacji technologii przyrostowych w swoich przedsiębiorstwach. Trasa ta ma na celu zaprezentowanie produktów dopasowanych do klienta - wystawców całego bloku targów wykorzystujących oraz posiadających w swojej ofercie technologie przyrostowe”.

Piątek, 8 czerwca 2018

Godzina

Wydarzenie

9:30-15:00

Pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – POLIGON UMIEJĘTNOŚCI

Organizatorzy: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 8 Poligon

 

 

10:00-13:00

Warsztat Menedżera „Ludzie – największe wyzwanie”

Organizator: Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, MTP

Pawilon 7, scena

10:00 – 11.30

Warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D

Organizatorzy: SMARTTECH

Pawilon 6, stoisko nr 90

10:00-15:00

IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics

Organizatorzy: Wydawnictwo MEDIALOG, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7A

13:00 – 14.30

Warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D

Organizatorzy: SMARTTECH

Pawilon 6, stoisko nr 90

Wstecz

Partnerzy Medialni