Aktualności
26.05.2020
Śląscy naukowcy we współpracy z ekspertami branżowymi i lokalnymi pracodawcami opracowali siedem modeli kształcenia zawodowego przyszłych górników, hutników i odlewników. Programy nauczania przekazano MEN oraz 52 szkołom z całej Polski.

[ więcej ]


20.05.2020
Światowa Organizacja Odlewnicza (WFO) zyskała nowego prezesa. Na to stanowisko wybrany został Umur Denizci z tureckiego stowarzyszenia Denizciler Dokumculuk. Jego kadencja potrwa do końca 2021 roku.

[ więcej ]


19.05.2020
Z niepokojem obserwujemy, że w przededniu ponownego otwarcia targów po epidemii COVID-19 wznowiły działania firmy wyłudzające wpłaty od wystawców.

[ więcej ]


Więcej aktualności

FOCAST - Forum Odlewnicze

3-6.11.2020 r., POZNAŃ


Forum FOCAST to unikatowe w Polsce wydarzenie dedykowane odlewniom, producentom maszyn i urządzeń, dostawcom komponentów, usługodawcom oraz przedstawicielom nauki. Zakres tematyczny to m.in. odlewy żeliwne, staliwne i ze stopów metali nieżelaznych, odkuwki, a także projektowanie i wytwarzanie maszyn, urządzeń i całych linii dla odlewnictwa, materiały formierskie, obróbka cieplna odlewów, piece, wspomaganie komputerowe w projektowaniu odlewów, sterowanie i technika regulacji oraz odlewy artystyczne.

Integralną częścią Forum FOCAST jest przestrzeń specjalna dedykowana odlewniom - Park Tematyczny „Odlewnictwo” - organizowana przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich.

Forum Odlewniczemu towarzyszyć będą dwudniowe spotkania matchmakingowe ułatwiające znalezienie potencjalnych partnerów biznesowych (rejestracja na międzynarodowej platformie B2Match) – ITM Focast Meetings 2020,

Forum FOCAST doskonale wpisuje się w targi ITM Polska odbywające się w tym samym czasie, na których prezentowany jest dorobek polskiego i światowego przemysłu.

[ Wstecz ]


Partnerzy Medialni